FACEBOOK GOOGLE RSS
Periyodik Fare ilaçlama
facebook

Fare İlaçlama Hakkında Merak EdilenlerYazar: admin | Fare İlaçlama | 25 Haz 2013 | 0 Yorum

Fare-ilaclama

Fareler insanların yaşadıkları alanlara geldikleri ortamda bulunan tüm mikropları taşıyan bu ortamlarda gezindiklerinde ise üzerlerindeki haşere ve mikropları salya ve dışkıları ile insanların yaşam alanlarına bırakan bulundukları ortamdaki kemirile bilir tüm eşyaları kemirerek maddi hasarlarda verebilen kemirgen grubu üyesidir. Fare ilaçlama yöntemleri arasında en etkili olan yöntem hangisidir?

Fareler ile mücadele esnasında kullanılan çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Ancak fare ilaçlama firmalarının en çok tercih ettiği ve de en kalıcı mücadele yöntemi fare istasyonu kurulumudur.

Fareler insanlara ne gibi zararlar verir?

Fareler bulundukları ortamdaki her türlü eşya ve de gıdayı kemirdikleri gibi alan üzerine bıraktıkları salya ve de dışkıları ile insan sağlığını ciddi boyutlarda tehdit etmekle beraber, bulaşıcı hastalıkların yayılmasında da aktif rol oynamaktadır.


Fareler insanları ısırır mı?

Farelerin insanları ısırdığı çok nadir olarak gözlemlenmektedir. Bulundukları ortamda uzun süre gıda ihtiyaçlarını karşılayamadıkları takdirde ve aşırı korktuklarında insanlara karşı fare ısırması adını verdiğimiz eğilimde bulunmaktadırlar.

Her türlü zehir ile fareyi öldürmek mümkün mü?

Farelere karşı etki eden birçok farklı zehir bulunmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki hatalı fare ilacı kullanımında fareler insanlar tarafından görülemeyen alanlarda ölebilmekte bu durum sonucunda ise uygulama yapılan alan üzerinde koku ve kurtlanma gibi problemler ortaya çıkmaktadır.

Hatalı ilaç kullanımların da zararların boyutları nelerdir?

Hatalı fare zehiri kullanımı sonucunda bir çok firma tadilat yapma gibi çok maliyetli sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Yüksek maliyet gerektiren bu sorunlar ile karşılaşmamak adına profesyonel olarak çalışan fare ilaçlama şirketleri ile çalışılması en doğru tercih olacaktır.

Fare istasyonu nasıl çalışır?

Fareler kendileri, için herhangi bir yaşam tehlikesi hissetmediklerinden dolayı rahatlıkla (kemirgen) Fare istasyonu içerisinde bulunan ilaçları yerler ve sonrasında yuvasına giderek orada ölürler. İçerisindeki mum blok yemlerin özellikleri sayesinde ölümleri genellikle lağım içerisinde gerçekleşir.

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz