FACEBOOK GOOGLE RSS
Periyodik Fare ilaçlama
facebook

Çatı Faresi İlaçlamaYazar: admin | Fare Türleri | 06 May 2013 | 0 Yorum

Çatı faresi ilaçlama yaptırmadan önce kısaca çatı fareleri hakkında bilgi edinelim. Çatı faresi boy ve yapı olarak lağım faresi ile benzerlik gösterirler.
Erginleşmiş bir çatı faresi, kuyruk boyu hariç 14-21 cm boyunda ve 60 ile300 gr ağırlığına ulaşabilmektedirler. Sivri burunları kolayca ayırt edilebilirler.

Çok gelişmiş bir tırnak yapısına sahip olmaları nedeni ile tırmanma konusunda oldukça yeteneklidirler. Çatı Faresi binaların içlerinde, çatıların yanı sıra, çöp ve odun yığınları içinde ve bodrumlarda da yaşarlar. Dışkıları  tıpkı lağım faresi dışkısı gibi sivrilen bir görünüme sahiptir.

Çatı fareleri dört  ay gibi bir süre içerisinde erginleşirler. Yılda altı kez üreyebilirler her defasında 6 yavru dünyaya getirebilirler. Çatı faresi kendi ebatlarından çok daha küçük  aralıklardan rahatlıkla geçerler..

Fareler  Leptospirosis, Selmonella, Brucellosis, Veba, Verem, Bağırsak iltihapları,Tifüs, Kuduz, Lym ve Şap gibi bir çok hastalığı yayarak büyük tehlike teşkil ederler.”

Çatı faresi İlaçlama

Bireysel yöntemlerle çatı faresi ile mücadele etmek yeterli değildir. Farenin imha edilmesinden daha önemli olan şey gezindiği ve beslendiği, yani dışkı ve salya bıraktığı alanların ilaçlama yöntemi ile dezenfekte edilmesidir.  Bu yüzden çatı faresi ilaçlama esnasında mutlak suretle profesyonel yardım alınması gerekmektedir.Yakamoz İlaçlama firması olarak alanında uzman sertifikalı personellerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Yorumlar

Isim - Soyisim
E-posta Adresiniz (yayınlanmayacak)
Web Siteniz (varsa)
Yorumunuz